• Süre: 2018-09-02 - 2018-09-09
  • Yer: Hatay
  • Boş Koltuk: 17
  • Ücret: 990 TL
7 gece 8 gün

1.Gün. ( Pamukkale’ye Hareket )

 

* 18:00 Doğuş Lisesi Önü
* 19:00 İskenderun Belediye Binası Önü

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlik de Adana – Pozantı – Konya üzerinden Pamukkale’ye gece yolculuğu yapıyoruz.

 

2. Gün. ( Pamukkale – Hierapolis – Efes Antik Şehri )


Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Pamukkale ye ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen teraslar da gezerken Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Buradan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani Cin Deliğini görerek anlatımlarımızı yapıyoruz. Daha sonrasında Anadolu’nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosu' nu ziyaret ediyoruz. Hierapolis antik şehri gezimiz sonrasında Selçuk’a hareket ediyor,  öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Yemek sonrasında 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortaya çıkarılabilen Efes Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Efes Antik Şehri içerisinde bulunan Devlet Agorası, Bouluteryon, Prtitenyon, Domityan tapınağı, Palio çeşmesi, Cruetler caddesi, Aşk evi, Kütüphane, Hamam ve Tiyatro gezisi sonrası. Kaybolmamış köy dokusu ile Eski bir Rum kasabası olan Meyve Şaraplarıyla ünlü Şirince ye geliyoruz. Eski adı çirkince olan bu şirin kasaba da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Arzu eden misafirlerimiz ile birlik de akşam Kuşadası’na gidiyoruz ( Ekstra )

 

Kahvaltı: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Öğle Yemeği: Şişgüzar ( Çöp şiş menü veya açık büfe )

Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.)

Konaklama Oteli: Dabaklar Otel – Marina Otel – Golden Gate Otel

 

3.Gün. ( Bafa Gölü - Didim - Apollon Tapınağı  - Zeki Müren Evi )

 
Değerli Konuklarımız; Otelimizde alacağımız Açık büfe kahvaltı sonrasında,Didim Apollon tapınağı Medusa heykeli  Eski zamanlarda Ege denizinin bir parçası olan, sonraki yıllarda Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar ile oluşan Bafa Gölüne kenarında fotoğraf molası veriyoruz.  Bodrum denilince ilk akla gelen ve sanat güneşimiz Zeki Müren in evini ziyaret ediyoruz.Sonrasında kentin en önemli tarihi yapılarından birisi olan Bodrum Kalesine ulaşıp İngiliz kulesi, İtalyan kulesi, cam batık salonu, zindan, Uluburun batığı gibi bölümleri rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz.Bir sonraki durağımız Bodrum a özgü hediyelik alış-verişlerinizi yapabilmeniz için çarşı olacak.. Arzu edenlerle Bodrum un sıra dışı gecelerinde eğlenmek için lobide buluşma. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  
Kahvaltı : Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
ÖğleYemeği : Bodrum Serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Milashan Otel & Costa Otel  

 

4. Gün. ( Akyaka – Gökova Tekne Turu – Azmak Çayı Sandal Turu – Marmaris )

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Milas  - Yatağan üzerinden Gökova’yı Muğla’ya bağlayan Sakar Geçidini geçiyor, güzel bir mimari yapıya sahip evleri ile ünlü Akyaka Beldesine geliyoruz. Burada bizleri bekleyen teknemize biniyor, Gökova’nın masmavi denizine dümen kırıyoruz. Gökova Tekne turumuza başlıyoruz. Egenin birbirinde güzel koylarına demir atıp yüzmek için serbest zamanlar veriyoruz. Akşamüstü tekneden iniyoruz. Azmak Çayı Sandal Turumuza başlıyoruz. Kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayı’nı görmek için Nehir’e dümen kırıyoruz. Azmak çayında gerçekleştirdiğimiz tekne turumuzun (EKSTRA) ardından üzerimize sinen deniz kokusuyla Akyaka’dan ayrılıyor Marmaris’e hareket ediyoruz. Okaliptüs ağaçları ile çevrelemiş bulunan Aşıklar Yolu üzerinde Fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Marmaris de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile

 

Gökova Tekne Turu : Çınar Adası, Turnalı Gelibolu Adası, İncekum, Kandilli, Akvaryum Koyu, Sedir Adası, Lacivert Koy, İngiliz Limanı, Akbük

Tekne Detayları : 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.

Azmak Başı: 15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında teknelerdir.

 

Sabah Kahvaltısı : Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Gökova Teknede Öğle Yemeği: ( Köfte ve Tavuk seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir. )

Konaklama Oteli : Karen Otel & Alenz Suit Otel

Akşam Yemeği : Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

 

5. Gün. ( Dalyan Tekne Turu – Köyceğiz Gölü – İztuzu Plajı – Göcek Yat Limanı – Ölüdeniz )

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Marmaris’ten ayrılıyor Dalyan’a hareket ediyoruz. Köyceğiz Gölü’nü geçiyor ve Dalyan’a ulaşıyoruz. Teknelerimize biniyor, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. Kanal yolcuğumuz esnasında rehberimizden Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinliyoruz. Kanal güzergâhımızındı Kral Kaya Mezarlarını görüyor ve rehberimizden anlatımlarının ardında fotoğraf molası veriyoruz. Yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz, Balık üretme çiftliklerini geçiyor, Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İz tuzu plajına ulaşıyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek Nehrin kenarında vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Göcek’e hareket ediyoruz. Çevreyi gezebilmeniz için burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Göcek’ten ayrılıp Fethiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Katrancı koyunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye’ye ulaşıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belce kız Koyunu görüp, Ölüdeniz ’de yüzme molası veriyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Fethiye Barlar sokağına gidiyoruz. ( Ekstra )

 

Tekne Detayları: 25 kişilik, standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.

 

Sabah Kahvaltısı : Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği : Dalyan Restoran ( Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk Meze )

Konaklama Oteli : Doğa Otel & Yunus Otel & Pırlanta Otel

Akşam Yemeği : Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

                                   

6.Gün. ( Saklıkent Kanyonu – Kalkan – Kaş – Kekova – Üçağız – Kekova Tekne Turu – Demre - Beach Park )

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında kanyonun girişinde bulunan Restoranlarda sıcak çaylarını yudumlayabilirler. Saklıkent’e veda edip, yolculuğumuza Kalkan – Kaş üzerinden Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları ve rehberimizin anlatımları ile devam ediyoruz. Kekova’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız’a ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle denize açılıyoruz. Tekne turumuzda Esmeralda, Tersane ve Hamidiye koyunda yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuzda Simena Köyü, Kekova Adası  ve  M.Ö  ll.yy da  bir  depremle denizin  dibine  batmış  olan  Batık Şehri gördükten sonra Üçağız’da karaya çıkıyoruz. Kasabadan alacağımız dağ kekiklerinin kokusu ile otobüsümüze binip Noel Baba’nın yaşamış olduğu Demre üzerinden yol alarak Finike, Bey Dağları üzerinden Kemeri görerek Antalya’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile birlik de Antalya’nın en güzel yerlerinden Beach Park’a gidiyoruz ( Ekstra ).

 

Kekova Tekne Turu : Akvaryum Koyu, Tersane Koyu, Batık Şehir, Korsan Mağarası, Gökkaya Koyu, Burç Koyu, Simena Köyü, Soğuk Su Koyu, Adalar Arası

Tekne Detayları : 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat Güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.

 

Sabah Kahvaltısı : Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Kekova Tekne de Öğle yemeği: ( Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Salata )

Konaklama Oteli : Latanya Otel & B Business Otel & Grida City Otel

Akşam Yemeği : Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

 

7. Gün. ( Kaleiçi – Düden Şelalesi – Aspendos Tiyatrosu – Köprülü Kanyon )


Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası aracımızla hareket Kaleiçi ve Limanı yukarıdan gören bir noktadan vereceğimiz fotoğraf molası sonrası verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Yivli Minare ve Hadrian Kapısını görebilirler. Belirlenmiş zamanda buluşmamızı takiben otobüsümüzle hareket ederek ilk durağımız olan Düden Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelalenin görülmesi sonrası ülkemizin en önemli arkeolojik eserlerinden biri olan Aspendos Antik Tiyatrosu’nu görmek için Düden’den ayrılıyoruz. Tiyatronun görülmesi sonrasıDünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği, Rafting heyecanını Köprüçay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA 60 TL). Köprülü kanyondan ayrılıyor Side – Akseki – Ereğli – Adana güzergâhını takip ederek gece ilerleyen saatlerde (03.00 – 06.00) Başlangıç noktamıza ulaşıyoruz. Sizleri almış olduğumuz kalkış noktasında bırakıyor, bir başka Göçmen Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Asma yaprağında alabalık, sebzeli tavuk şiş (seçmeli), salata açık büfesi, pilav veya makarna ve meyve, Rafting Ücretine Dâhildir.) – Rafting turuna katılmayan misafirlerimiz Öğle yemeği için 16 TL ödeme yapacaklardır.

Rafting (60,00 TL); Nova Rafting Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın içinde, çeşitli kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen ırmak, Türkiye'nin en güzel tabii rekreasyon alanlarından birini oluşturuyor. Ziyaretçilere nefes kesici doğa manzaralarını ve Toros Dağları’nı seyretme imkânı da sunuyor. 2-3 zorluk derecesine sahip olan 14 kilometrelik parkurda, 16 rapid bulunuyor. Bu parkurda yapılan rafting sırasında, rafting botlarında bakanlıktan belgeli profesyonel rafting personeli bulunuyor. Botlar bakanlığın belirlediği standartlarda 8 kişilik olarak kullanılıyor. Katılımcılar sigortalı ve rafting sırasında can yeleği, kask ve dizlik takıyorlar. Öğlen Yemeği Ücrete Dâhil olup, Menü; Asma yaprağında alabalık veya sebzeli tavuk şiş (seçmeli), açık büfe salata, pilav veya makarna, meyve.

Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

 

Gezi Ücreti Dâhil Olan Hizmetler

 

Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                         

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             

Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı,

Açık büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 5 Akşam Yemeği                      

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                 

Göçmen Turizm Otobüsü İçerisindeki İkramlar,  

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,  

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,  

Tekne Turu Ücretleri,

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Tüm Öğle Yemekleri,

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Organizasyonlar, 

Programda Belirtilen Kültür ve Turizm Bakanlığa Bağlı Olmayan Müzeler,

 Azmak Tekne  Turu

Diğer Turlar